Sníte o kvetoucím živém plotu? Nezapomeňte vysadit vajgélii. Tento nádherný keř se skvěle kombinuje s thujemi nebo jinými zahradními rostlinami. Zaujme svým tvarem, barvami a snadným pěstováním. Podívejte se na požadavky tohoto keře a pozvěte ho do své zahrady.

Vajgeleia je keř, který stojí za to mít ve své zahradě. Je nenáročná na pěstování a bohatě kvete od jara do konce léta. Díky husté struktuře listů můžete keři dát různé tvary a formy a vytvořit tak krásné barevné kompozice. Pokud rostlině poskytnete správné podmínky pro pěstování, její krása dostane do kolen každého.

Jaké jsou požadavky na vajgélii? Dobře se o ni starejte a ona se vám odmění bohatým kvetením.

Nejlépe se jí daří na slunném stanovišti, ale dobře se jí daří i v polostínu. Nejlépe se vysazuje do země brzy na jaře nebo na podzim, protože vlhká půda je vhodná pro zakořenění. Keř potřebuje ke svému růstu úrodnou půdu s mírně kyselým pH. Před výsadbou je dobré ho trochu pohnojit rašelinou a promíchat se zeminou nebo pískem.

V obdobích sucha a vysokých teplot je třeba zajistit. pravidelné zavlažování. Substrát musíte udržovat neustále vlhký a vyhnout se zaplavení kořenů rostliny. Stojící voda může způsobit jejich zahnívání, proto je nutné zajistit dostatečnou drenáž, např. přidáním kompostu nebo jiných organických materiálů do půdy, což bude mít rovněž pozitivní vliv na obsah živin v půdě. Pro vzhled a vývoj keře je důležitý pravidelný řez. Po skončení období kvetení odstraňte odkvetlé květy a výhony rostoucí směrem ke středu keře. V následujícím roce tak dosáhnete silnějšího růstu. Mladé keře by měly být před zimou chráněny agrofólií.

Proč vajgélie špatně rostou? Zkontrolujte, zda v nich nejsou nežádoucí nájemníci

Zakrnělý růst vajgélií je vždy známkou toho, že rostlina není v pořádku. a je třeba najít příčinu. Pokud jste se postarali o správné podmínky, tj. sluneční svit, hnojení, zalévání a pravidelný řez, měli byste ji zkontrolovat. nebyla napadena škůdci. Když si všimnete mšic, musíte jednat rychle.abyste se jich zbavili. Nepotřebujete specializované přípravky, protože stačí, když udělat domácí odvar, který je vynikající zbraní v boji proti škůdcům. Stačí, když do hrnce nalijeme litr vody, prolisujeme čtyři stroužky česneku a vaříme půl hodiny. Nechte vychladnout, sceďte a přidejte půl lžičky prostředku na mytí nádobí. Roztok nalijte do rozprašovače a postříkejte jím napadené rostliny. Postřik česneku opakujte několikrát týdně.dokud nezmizí všechny stopy po mšicích.

Související články:

Hustý živý plot bez mezer a děr? Držte se jednoduchého pravidla. Každý by ho měl znát

Ani tuja, ani huckleberry. Vyberte si tuto rostlinu do živého plotu. Sousedé tomu nebudou věřit