Užitečné tipy

Sportovní obuv: Jak ji správně udržovat

297views

Tenisky: Pravdou je, že dobré tenisky, ať už je potřebujete na běhání nebo na jakoukoli jinou aktivitu, jsou drahé

To, co všichni hledáme, jsou způsoby, jak je správně udržovat.

Tímto způsobem se nám podaří ušetřit peníze, abychom mohli pokračovat v naší činnosti.

Například běžecké boty se v závislosti na značce a hmotnosti každého běžce musí měnit každých 500 až 700 kilometrů. Existuje však nemálo běžců, kteří boty předčasně odhodí a nakonec utratí více peněz, než by měli.

Existují způsoby, jak zajistit, aby naše boty vydržely déle:

Noste pouze na tréninku a soutěži

Je samozřejmé, že většina lidí se cítí pohodlně v běžeckých botách do práce, do kavárny nebo kamkoli jinam. Nedělej to. Běžecké boty striktně noste pouze na tréninku nebo soutěži. Při nepřetržitém nošení se opotřebovávají, zatímco systém tlumení nárazů se stává méně elastickým.

Správně si je nasaďte a sundejte

Jedna z klasických chyb. Nazouváme a zouváme boty se zavázanými tkaničkami. Špatně. Uvolněte se dostatečně na šněrování při obouvání i zouvání bot a nezatěžujte je stahováním. Jejich aplikace se porouchá, v důsledku čehož nám špatně podpírají nohu.

Řádně vysušte

Pokud jsou vaše boty mokré, nemusíme je dávat do radiátoru nebo ohřívače vzduchu ani je fénovat. Zvlášť když jsou kožené. Syntetika to vydrží, ale kůže ne, protože kůži vysušuje a kazí. Vyjměte vložky a nechte je venku na vzduchu. Pokud chcete sušení pomoci, vyplňte je novinami odvádějícími vlhkost. I když nejsou mokré, měli byste je nechat venku uschnout od potu.

Mít druhý pár

Pokud hodně běháte, téměř každý den, je dobré mít druhý pár na střídání. Život obou párů tak poroste. Obecně je dobré, aby bota… běžela den za dnem. Za prvé se materiály dekompresí a „znovu nafouknou“ a za druhé se vysuší od potu. Proto je opotřebení menší.

Správně je skladujte

Boty by neměly být skladovány na vlhkém místě, ani by neměly být uzavřené. Úplně uzavřené stojany na boty jsou velkou chybou, stejně jako tašky do tělocvičny. Potřebují vzduch.

Nedávejte je do pračky

Zpočátku se vám to bude líbit, ale postupně pochopíte, že je to špatně. Boty lze prát, ale ručně. Vezměte měkký kartáč a mýdlo a pokuste se odstranit zápach studenou vodou. Pokud je v pračce takový program, tedy na vlnu nebo ruční praní, žádné odstřeďování a studenou vodu, pak boty vložte do látkového sáčku a vyperte opatrně a bez aviváže.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.