Užitečné tipy

Spyros Soulis radí: Dlaždice jako nové jediným pohybem

16views

Problém s čistotou podlahy domu je chronický. Zvláště pokud se jedná o dlaždice, je to náročný proces vyčistit každou spáru. Existuje však několik tipů, které vám pomohou. Budou vypadat jako nové!

Čtěte také: Vytírání perem: Tajemství expertů na šumivé dlaždice bez skvrn

Podívejte se na pár jednoduchých tipů na péči o ně, díky kterým budou vaše dlaždice „lesklé“ jako vždy!

Čištění Pravidelné čištění a údržba je prvořadá pro udržení jejich lesku a ochranu před opotřebením. Prvním krokem je očištění od prachu, nečistot, bláta nebo čehokoli, co zmatňuje jejich povrch. Ideální je měkký mop nebo vysavač, který nepoškrábe povrch. Vytírání horkou vodou je nezbytné pro čištění keramických dlaždic.

Někdy můžete také použít malé množství jemného čisticího prostředku s vodou, ale pamatujte, že je třeba jej znovu omýt čerstvou vodou, aby se odstranily zbytky. Pokud vybíráte čistící přípravek speciálně na podlahy, dejte přednost jemnému přípravku z trhu. Nepoužívejte nic, zejména kyselé čističe, louhy, bělidla atd., protože korodují jejich povrch.

K čištění spár mezi dlaždicemi, zejména na záchodě se ocet ukáže jako váš nejlepší spojenec. Nalijte na ně trochu octa a poté je vydrhněte kartáčem. Namísto ocetmůžete použít pastu jedlá soda a voda. Dalším řešením je také utěsnění spár speciální kapalinou, takže do nich neproniknou nečistoty a bude se snáze čistit, jak uvádí spirossoulis.com.

Péče a údržba: Správné čištění by mělo zahrnovat i jejich celkovou péči, aby byly chráněny před poškozením. Umístění rohoží ke vchodu je ochrání před poškrábáním a prachem. Dbejte také na to, abyste po nich nepřetahovali nábytek a vždy jim na nohy umístěte speciální chrániče. Pokud vámi vybrané obklady vyžadují od svého výrobce speciální péči, nezanedbávejte ji. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků a najdete svůj tip… s vašimi dlaždicemi.

Podívejte se ve videu níže, jak můžete své dlaždice rozzářit správným postupem!

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.