Boj s moly může být dlouhý a únavný. Naštěstí existuje snadný způsob, jak se jich zbavit. Stačí sáhnout po alobalu a levanduli. Jak připravit repelentní kuličky a co s nimi? Poradíme vám, jak na to.

Šatní můry, známé také jako šatní můry, jsou malé můry z čeledi můrovitých. Ačkoli vypadají nenápadně, jsou poměrně dotěrné a velmi rády se živí vlněnými nebo hedvábnými oděvy a kožešinami. Dokážou se poměrně rychle rozmnožovat, takže během krátké doby mohou napáchat na našich věcech velké škody. Jak se jich zbavit? Naštěstí existuje snadný a přirozený způsob, jak to udělat.

Jak odpuzovat šatní můry? Zde jsou oblíbené způsoby

Šatní moli jsou malí, ale velmi nepříjemní. Mohou zničit naše oblíbené oblečení, proto se vyplatí alespoň jednou ročně důkladně projít šatník a nové oblečení před uložením do skříně vyprat na nejvyšší možnou teplotu. Těchto škůdců je však obtížné se zbavit, i když existuje několik účinných způsobů, jak se jich zbavit.

Vyplatí se využít toho, že nemají rádi mnoho oblíbených vůní. – Například intenzivní vůně octa. Odrazují je také citronový a eukalyptový olej.

Nejoblíbenější prostředkykterý nám pomáhá zbavit se molů, je levandule. Její vůně je pro člověka příjemná, ale éterický olej, který produkuje, odpuzuje moly.

Fóliové kuličky uložte do skříně. Zbavíte se molů.

V boji proti oděvním molům nám může pomoci společnost Alobal. Máme ho v kuchyni často, takže se vyplatí jednoduše strhnout asi tucet kousků a do každého zabalit lžičku sušené levandule. Do hotových kuliček Ještě je třeba udělat otvoryy, aby se vůně levandule šířila kolem. Hotová fólie Levandulové kuličky, které schováváme ve skříních. Oblečení bude krásně vonět a moli se ho rychle zbaví.

Související články:

Nalijte na vatové tampony a schovejte pod koš na prádlo. S častým problémem se můžete rozloučit během jedné dvou minut.

Z kousku alobalu vyrobím malé „polštářky“ a umístím je na okenní parapet. Tento trik mě večer zachraňuje.