Užitečné tipy

Tento na pohled JEDNODUCHÝ příklad nechal na pochybách už mnohé. Víš jaký je správný výsledek?

151views

Tato zdánlivě lehká a příjemná rovnice dokázala rozdělit internet. Jak už to v matematice bývá, existují určitá pravidla, která se nesmí porušovat. Bez jejich znalosti nelze vypočítat správný výsledek. V tomto případě vyvolaly pořádný rozruch čtyři čísla.

Přestože s matematikou nemáte denní kontakt, měli byste znát základní principy, které se učí na základní škole.

Sčítání nebo odčítání je hračka, ale když se po cestě objeví nějaké závorky nebo znak násobení, lidé začnou šílet a zcela zapomenou na železná pravidla a pořadí operací. Rovnice níže byla naprosto stejná!

Rovnice, která rozděluje lidi na internetu

Nedávno byla k dispozici nová aplikace, kde mohou tvůrci sdílet své myšlenky s uživateli z celého světa. Anonym zveřejnil fotografii papíru, na kterém je zdánlivě jednoduchá operace sestávající ze čtyř čísel.

Kdo by řekl, že tato fotografie způsobí na internetu pořádnou bouři? V komentářích je mnoho odpovědí, většina z nich je nesprávná.

Internetoví uživatelé se hádají o výsledek a vše, co musíte udělat, je napsat rovnici s přihlédnutím k matematické principy.

Rovnice 2+5(8-5) dává výsledek… no, co? Na příklad jsme našli několik tisíc odpovědí. Lidé argumentují ve velkém argumentují své výsledky. Ale který výsledek je správný? Vše záleží na tom, jestli akci dobře popíšete.

Řešení „složité“ rovnice

Předtím, než začnete házet bláto na někoho na internetu, ujistěte se, že váš výpočet byl proveden správně. V tomto případě je známo, ve které chvíli mnoho lidí dělá chybu, což vede k nesprávnému výsledku. Analyzujme si dva způsoby řešení výše uvedené rovnice.

2+5(8-5) = 2+5(3) = 3×2+3×5 = 6+15 = 21

2+5(8-5) = 2+5x(3)= 2+15 = 17

Správný výsledek je 17. Pro připomenutí je vhodné zmínit, že nejprve provedeme operaci v závorkách, poté násobení a nakonec sčítání nebo odčítání. To jsou základní poznatky ze základní školy, ale chápeme, že každý má právo na chybu.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.