Vaření

Toto přidejte do palačinek místo mouky: Budete překvapeni, jak jsou dobré

129views

Vynikající palačinky bez mouky. Tuto surovinu, kterou nahradíte mouku v palačinkovém těstě, doma zcela určitě máte…

Na nepoddajné, lepící se palačinkové těsto použijte tuto tajnou přísadu a už nikdy se tím nebudete trápit:

jsou pokrm, který je velmi univerzální. Nejčastěji se připravují na sladce, ale stejně často je podáváme i ve slaném provedení. Náš tip se hodí pro sladkou verzi. Podívejte se na naše dva recepty na palačinky s touto ingrediencí, kterou použijete místo mouky. Je to super možnost na sladkou snídani nebo večeři.

Co přidat do palačinek místo mouky?

Palačinky jsou jídlo, které se skvěle hodí pro každý chod během dne. Můžete si je připravit na snídani, oběd, večeři nebo občerstvení během dne. Palačinky jsou zároveň velmi univerzální a můžete do nich přidat úrakticky cokoli, co máte rádi.

Recept na klasické palačinky sestává z pšeničné mouky, mléka/vody, vajec a cukru. Existuje mnoho receptů, které tento základní seznam surovin vylepšují a upravují. Pokaždé tak vznikne něco nového. Některé postupy navrhují přidat do palačinek perlivou minerálku, jiné vyšlehané bílky a další prášek do pečiva nebo sodu bikarbonu.

Tentokrát to bude… pudink! Palačinky s pudinkovým práškem jsou vynikající. Mají velmi jemnou konzistenci, jsou pružné a skvěle chutnají. Jelikož pudink souvisí spíše s dezerty, palačinky s pudinkovým práškem by jako slaná verze dobře nefungovaly. Palačinky s pudinkem jsou vhodnou volbou spíše pro přípravu sladkého jídla.

Oblíbené jídlo všech dětí a většiny dospěláků máme vždy na dosah ruky. Stačí vajíčka, mouka a mléko a základní palačinkové těsto je na světě. Pojďte se sny přesvědčit, zda jej připravujete správně.

Recept na pudinkové palačinky

Pružné, elastické, měkké, jemné, chutné…. Můžete pokračovat dál a dál. Palačinky s pudinkem opravdu potěší. Takový dezert je ideálním způsobem, jak si dopřát něco sladkého pro každého. Každý, kdo tyto palačinky ochutná, si bude ptát další.

Těstíčko na 6 palačinek s pudinkovým práškem vymícháte z těchto surovin:

  • balíček pudinku (40 g)
  • vejce (M)
  • 200 ml mléka
  • 2 lžíce oleje

Lze pudink v palačinkovém těstě kombinovat s moukou?

Palačinky můžete připravit z mouky i pudinku – najednou. Jsou stejně chutné.

Na 6 porcí budete potřebovat:

  • balíček pudinku (40 g)
  • 3 lžíce hladké mouky
  • 3 vejce
  • 200 ml mléka
  • 2 lžíce olej

Pudinkové palačinky jsou výborné já druhý den

Palačinky jsou typem jídla, které se výborně hodí teplé i studené. Obě možnosti jsou stejně skvělé. Hotové palačinky, které se hned nesnědly, je velmi dobré zahřát na másle nebo oleji. Potom se opět stanou křupavými a úžasně chutnými.

Pudingové palačinky se nejlépe hodí s džemem, tvarohem, čerstvým ovocem, džemem, marmeládou, dušeným ovocem, šlehačkou, čokoládovým krémem, různými omáčkami, drobenkou…

Pokud chcete ušetřit čas a energii při přípravě palačinek pro celou rodinu, určitě vyzkoušejte palačinky z trouby:

Zdroj: ONP / Paulina Lipinska

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.