Může konzumace semínek urychlit hubnutí? Zdá se, že ano. Samozřejmě není to zázračný způsob, jak dosáhnout, aby váha najednou začala padat za jeden den, ale určitě má konzumace různých semínek velký vliv na peristaltiku střev a pomůže vám zhubnout.

Pomáhají semínka při hubnutí? Skrývají v sobě mimořádné bohatství

Zařazení semínek do vašeho jídelníčku může být inteligentní strategií, která vám pomůže rychleji zhubnout. Semínka jsou jako malé nutriční elektrárny s nahromaděnými vitamíny a minerály. Přidávání těchto zdravých semínek do jídel podporuje pocit sytosti a zrychluje metabolismus.

Dýňová semínka jsou pokladem vlákniny, bílkovin a nenasycených mastných kyselin, což jsou veškeré složky, které pomáhají při hubnutí. Chia semínka s působivým obsahem rozpustné i nerozpustné vlákniny jsou mistři ve zrychlování metabolismu a pomáhají při postupném a zdravém hubnutí. Navíc jejich bohatý obsah omega-3 a šesti mastných kyselin prospívá také kardiovaskulárnímu zdraví.

Jaká semínka se tedy vyplatí zařadit do jídelníčku, abyste se rychleji zbavili nadbytečných kilogramů?

Slavná chia semínka. Malé semínko, velká síla

Chia semínka jsou bohaté na vlákninu, čímž snižují potřebu přejídání se. Po smíchání s tekutinou vytvářejí gel, který pomáhá kontrolovat hlad a zaplnit žaludek. Kromě toho jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které přispívají k celkovému zdraví a pomáhají při hubnutí.

Studie Harvard TH Chan School of Public Health zjistila, že semínka chia snižují chuť k jídlu a pomáhají při hubnutí. Můžete je konzumovat namočená ve vodě nebo v mléce či jogurtu nebo si jimi posypat jídla, například ovesnou kaši.

Lněná semínka nejen na hubnutí

Lněná semínka jsou dobrým zdrojem vlákniny a omega-3 mastných kyselin, které jsou zdravé pro srdce. Rozpustná vláknina ve lněném semínku pomáhá zpomalovat trávení, snižuje rychlost vstřebávání cukru do krve a poskytuje delší pocit sytosti.

Zdravé tuky ve lněném semínku pomáhají zmírňovat záněty a zlepšovat metabolické funkce. Kyselina alfa-linolenová ve lně může dokonce pomoci regulovat krevní tlak, takže se vyplatí konzumovat tato semínka bez ohledu na to, zda chcete zhubnout nebo ne.

Dýňová semínka jsou ideální do salátů

Pokud vás zajímá, jak snížit množství břišního tuku , řešením jsou dýňová semínka. Jsou to jedny z nejlepších semen, protože jsou bohaté na živiny a bílkoviny a na mikroživiny, jako je hořčík, zinek a železo.

Tyto mikroživiny hrají klíčovou roli při hubnutí. Studie ukázaly, že hořčík v dýňových semínkách pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, zatímco železo dodává energii během náročných tréninků.

Kromě toho jsou bohaté na zinek, často podceňovanou složku, která pomáhá zrychlovat metabolismus a činí z dýňových semínek nejlepší zbraň v boji za štíhlejší postavu.

Související články:

Málokdo po ní sáhne. Zapomenutá rostlina urychluje metabolismus a spalování tuků

Afrodiziakum, které léčí bolest a kožní problémy. Musíte ho mít doma