Feng-shui, starobylá čínská praxe plánování prostoru, tvrdí, že konkrétní rostliny, které umístíte do svého domova, vám přinesou radost, klid, štěstí a dokonce i finanční úspěch. Ale to není všechno! Ve skutečnosti mohou zaručit klidný spánek, duševní pohodu a duševní klid. Zde jsou tři speciální rostliny, které ve svém domově rozhodně musíte mít.

Podle feng-šuej může vše, čím se obklopujeme, tedy barvy, předměty a tvary, přinášet do našeho domova klid, radost a štěstí, ale může také škodit a blokovat dobrou energii. To platí i pro rostliny, protože podle této čínské praxe existují takové, které v našem domově bezpodmínečně musí být. Tři z nich dokážou skutečné zázraky!

Strom štěstí

Dřeviny s tučnými listy jsou velmi nenáročné na pěstování a nenáročné. – Mají rády světlé a teplé místnosti, nejlépe se jim daří na východním nebo jižním okně.

Zalévejte tučný list v závislosti na převládající teplotě – na jaře a v létě jednou za dva týdny, v zimě pouze tehdy, když je půda již suchá. Šťastlivec je tedy rostlina, kterou zvládnou i začínající zahradníci.

Feng-šuej říká, že tlusticový list nejen uklidňuje a snižuje hladinu stresu, ale také obohacuje domov! Proto se vyplatí umístit ho doma na místo, které je zodpovědné za finance.

Anturia

Rostlina, která přinese štěstí a úspěch do našeho domova, je také anturie. Pokud ji umístíme na pracoviště nebo do domácí kanceláře, pomůže nám dosáhnout úspěchu a urychlí proces učení. Podle feng-šuej dodává anturie také odvahu a sebevědomí – zejména mužům!

Anturie je rostlina, která má ráda světlé místnosti s rozptýleným světlem, vysokou vlhkostí a teplotou, která se pohybuje kolem 20 až 22 stupňů Celsia. V zimě by měla být teplota o několik stupňů nižší, a to kvůli klidovému režimu rostliny.

Orchideje

Podle feng-šuej by měla být jednou z rostlin, které by měly být v každé domácnosti, orchidejkteré vyzařuje dobrou energii a klid. Přítomnost této rostliny a její jemná, delikátní vůně silně uklidňuje, takže ideálním místem pro ni bude ložnice.

Orchideje mají rády vzduch s vysokou vlhkostí a teplotou kolem 25 stupňů Celsia. Listy rostliny je dobré pravidelně postřikovat měkkou destilovanou vodou a čas od času je očistit od prachu.

Související články: Květy, které se v současnosti pěstují v České republice, jsou vhodné pro pěstování v přírodě:

Jak pečovat o anturie v květináči? Dopřejte jí tento „koktejl“. Bude růst jako blázen

Orchidej v takovém květináči se bude pod květy sklánět. Rychlé přesazení