Užitečné tipy

Tři způsoby, jak odstranit připálené mléko ze sklokeramické desky

138views

Nemusí se to stávat často, ale pokud se na sklokeramickou varnou desku rozlije mléko, měli byste ji vyčistit, než se připálí.

V opačném případě nechte varnou desku vychladnout a vyzkoušejte jednu z následujících tří metod čištění:

Prášek do pečiva

Jedlá soda je opět řešením vašeho problému. Vytvořte pastu smícháním 1 polévkové lžíce teplé vody a 4 vrchovatých polévkových lžic jedlé sody. Krouživými pohyby rozetřete na spálené mléko a nechte pár minut působit, než ho setřete měkkou houbičkou.

Jedlá soda je jemný čistič, který neodbarví ani nepoškrábe kuchyňský povrch a zároveň změkčí skvrny od mléka. Varnou desku čistěte čistým hadříkem nebo papírem, dokud nezůstane žádná stopa po připáleném mléce.

bílý ocet

Destilovaný bílý ocet je ekonomickou a přírodní alternativou k čištění rozlitého mléka na sklokeramické varné desce.

Na čisticí sprej budete potřebovat:

1 šálek destilovaného bílého octa
1 šálek vody
1/4 šálku citronové šťávy
Láhev s rozprašovačem

Smíchejte všechny ingredience v lahvičce s rozprašovačem, protřepejte a nastříkejte připálené mléko. Před otřením vlhkým hadříkem z mikrovlákna počkejte 15 minut. Postup opakujte, dokud nebude varná deska zcela čistá.

Tekutý prostředek na mytí nádobí

Tekutý prostředek na mytí nádobí je určen k čištění odolných skvrn, takže jej můžete použít i na připálené mléko.

Přidejte tři polévkové lžíce saponátu na jeden šálek teplé vody, abyste vytvořili koncentrovanou čisticí kapalinu. Pomocí velmi měkkého hadříku vetřete roztok do skvrny a po 10 minutách odležení odstraňte mléko čisticím hadříkem (možná budete potřebovat i měkkou houbu).

zdroj: mothersblog.gr

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.