Tui jsou stále jednou z nejběžnějších rostlin na zahradách a pozemcích. Při správné výsadbě a péči rychle potěší oko svou svěží zelenou barvou. Kdy a čím hnojit túje? Jakým hnojivem hnojit túje, aby rychle rostly?

Tůje již dlouho kralují zahradám, pozemkům a dokonce i terasám. Jedním z důležitých faktorů při pěstování tújí je vhodná půda. Půda by měla být lehká, úrodná a propustná, s mírně kyselou reakcí. Vzdálenost mezi keři by se měla v závislosti na odrůdě pohybovat mezi 50 cm u smaragdové túje a 70 cm u túje brabantské. Tím se zajistí dostatečná hustota živého plotu. Ať už je však vysadíte v řadě nebo jako jednotlivé okrasné keře, nezapomeňte je řádně udržovat a zalévat.

Kdy a čím hnojit tisy? Sáhněte po želatinovém hnojivu a nebudete litovat

Tuje nevyžadují nijak zvlášť častou zálivku. V období intenzivního růstu stačí keře zalévat jednou týdně. V horkém počasí a v létě je vhodné frekvenci zálivky zvýšit. Nezapomeňte zalévat pouze kořeny, nikoliv stonky. Doporučuje se pěstovat túje a jehličnany hnojit třikrát ročně: na jaře, v létě a na začátku podzimu.

Pro udržení krásného růstu a svěží zeleně keřů je však dobré používat domácí živiny na zálivku. Zde je třeba Hnojivo vyrobené z vody a želatiny.který dodá keřům dávku dusíku. Jak ho vyrobit?

  • Rozpusťte 1 polévkovou lžíci želatiny ve 2 litrech teplé vody.
  • Nechte vychladnout.
  • Tui zalijte vodou.
  • V období silného růstu hnojte jednou až dvakrát týdně.

Jaké hnojivo pro tis, aby rychle rostl? Nejen želatina

Čím zalévat tisy? Existuje několik možností a želatina je jen jednou z nich. K hnojení tisů můžete s úspěchem použít i další domácí odvar a živiny. Které to jsou?

  • Hnojivo z banánů: část banánových slupek zalijte teplou vodou, nádobu uzavřete a nechte působit 24-48 hodin. Před zaléváním zřeďte vodou v poměru 1:1.
  • Hnojivo z kávové sedliny: smíchejte část kávové sedliny s vodou (1 polévková lžíce na litr vody). Zalévejte tisy a další jehličnany.
  • Kvasnicové hnojivo: vložte kostku droždí (100 g) do kbelíku a zalijte ji 10 litry teplé vody. Zamíchejte a nechte několik hodin odstát, poté rostliny zalijte. Aplikujte jednou za měsíc.

Související články:

Často přehlížená léčba, která může zachránit vaši tui. Tlaková myčka se bude hodit

Tato rostlina vás ohradí před sousedy. Vypadá krásně a roste dvakrát rychleji než obyčejné tety