Jednoduše řečeno, existují určité potraviny, které by se nikdy neměly uchovávat v mrazničce. Vzhledem k jejich chemickému složení a způsobu, jakým zmrazení ovlivňuje jejich strukturu nebo chuť, existuje několik konkrétních potravin, které by se prostě zmrazovat neměly.

Čerstvé potraviny s vysokým obsahem vody se po rozmrazení změní na rozmočenou kaši. Vejce a mnohé mléčné výrobky naopak po zmrazení ztrácejí svou strukturu a stávají se nepoužitelnými. Abyste se vyhnuli plýtvání potravinami a penězi, uvádíme některé výrobky, které by se nikdy neměly dávat do mrazničky.

Salát a listová zelenina by se neměly zmrazovat. Zelí, petržel nebo pažitka

Některé potraviny s vysokým obsahem vody, jako je salát a měkká zelenina, si po zmrazení a rozmrazení nezachovávají svůj tvar a strukturu, takže je třeba je zmrazit. nikdy nezmrazujte listovou zeleninu, pokud ji nemáte v úmyslu použít do polévek nebo koktejlů.

Nikdy nemrazte vařené těstoviny a rýži

I když je lákavé zmrazit zbytky těstovin nebo vařené rýže, nestojí to za to. Po rozmrazení se většina vařených těstovin a rýže stane kašovitou a bez chuti. Výjimkou jsou předpečené lasagne, které se dobře uchovávají, pokud se zmrazí a upečou těsně před podáváním.

Saláty s majonézou nebo kečupem nejsou pro zmrazení vhodnou volbou.

Majonéza, stejně jako kečup, se může při zmrazení slepit, takže není dobré skladovat v mrazáku saláty s majonézou, jako je vaječný salát, tuňákový salát nebo kuřecí salát. Pokud si chcete saláty připravit předem, můžete smíchat a zmrazit všechny ingredience kromě majonézy. a přidat ji do salátu až po rozmrazení ostatních ingrediencí.

Související články:

Jak dlouho může kuře ležet v mrazáku? Jak dlouho vydrží kuře v mrazáku?

Chcete zmrazit kvásek? Na tyto věci musíte pamatovat, aby byl vhodný ke konzumaci.