Užitečné tipy

Udržujte dům v pohodě: Lampa klimatizace s jedlou sodou

11views

Teplota prudce stoupá a má tendenci stoupat výš a výš. Jediný způsob, jak přežít extrémní horko způsobené sluncem, je otevřít ho klimatizace doma, pokud jste ho předtím řádně vyčistili! Ale jak toho dosáhnete? Nebuďte nervózní máme řešení pro chladný domov během několika minut!

Ostatně viz: Neuvěřitelné, jak vyhnal mravence z kuchyně: Nejen jeden, ale hned 8 způsobů hubení

3 kroky k čištění klimatizace jedlou sodou

Může to být považováno za samozřejmost, ale nemálo lidí dělá tu chybu, že se snaží odstranit filtry se zapnutou klimatizací.

1. KROK

Nejprve byste měli sejmout víčko z klimatizace a poté opatrně vyjmout filtry. V závislosti na typu klimatizace možná budete muset odšroubovat uzávěr, takže pokud uvidíte, že se při zatažení nevysunuje, podívejte se blíže, zda tam nejsou nějaké šrouby.

Poté, co je vyjmete, vezměte vysavač a projděte obě strany filtrů, abyste vysali všechen prach a nečistoty, které se na nich nahromadily.

2. KROK

Obvykle, i když používáte vysavač, nemůžete je vyčistit tak efektivně. Takže nejlepší, co uděláte, je namočit filtry do roztoku skládajícího se ze stejných dílů bílého octa a vody. Ocet zabije všechny bakterie, pokud jej necháte působit alespoň hodinu.

3. KROK

Posledním krokem, který musíte udělat, je velmi dobře je opláchnout použitím malého tlaku, ale ne příliš, abyste předešli problému. Poté by bylo dobré je nechat oschnout na sluníčku, přičemž je ještě vlhké můžete postříkat pár lžičkami jedlé sody, abyste je zbavili případného zápachu.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.