Praní prádla je na první pohled jednou z nejjednodušších domácích prací. V praxi však přesně nevíme, při jaké teplotě by se měly prát konkrétní tkaniny. Nejlepším příkladem je ložní prádlo. Odborník nepochybuje o tom, který program je nejlepší.

V posteli trávíme denně spoustu času, proto bychom měli dbát na její hygienu. Čerstvé a voňavé ložní prádlo je zárukou dobrého spánku. Mělo by se pravidelně měnit, nejlépe každé 2 až 3 týdny. Nestačí však jen hodit povlaky na polštáře do pračky, nalít do nich tekutinu a nastavit nejkratší program. Při praní ložního prádla je velmi důležitá teplota. Mnoho lidí neví, jaká by měla být.

Na kolik stupňů byste měli prát ložní prádlo? 40 stupňů C je špatná odpověď

Většina z nás pere ložní prádlo na 40 stupňů C, protože si myslíme, že je to dostatečně vysoká teplota, aby se zbavilo roztočů a nečistot. Bohužel tomu tak vůbec není.prádlo by se mělo prát při 60 stupních v režimu dlouhého praní (více než dvě hodiny), aby bylo zajištěno odstranění potu, vlasů, prachu a dalších nečistot, uvedl v rozhovoru pro the-express.com odborník na prodej lůžkovin John Ryan ze společnosti Ryan By Design.

Vzhledem k materiálu je třeba matrace toppers prát při nižší teplotě.. – Obsahují vysoce koncentrované výplně, jako je vlna, měkký polyester nebo drcená pěna, dodal odborník. Pro praní topperů bude nejlepší teplota 40 stupňů C a co nejmenší odstřeďování.

Jak prát ložní prádlo v pračce? Místo máchání nalijte do komory aviváž.

Ložní prádlo je třeba prát odděleně od oděvů a ručníků, protože má zcela jiné požadavky. Nekombinujte povlaky na polštáře z různých tkanin. Saténové povlečení se zničí, pokud ho budete prát společně s flanelovým povlečením. Nezapomeňte oddělit barvy. Bílé povlaky na polštáře perte odděleně od barevných povlaků na polštáře. Před vložením povlaků na polštáře do pračky je otočte naruby a zapněte zipy a knoflíky. Místo aviváže můžete do pračky dát několik lžic octa. Ten odstraní nepříjemné pachy a účinně odstraní nečistoty.

Související články: Praní prádla v pračce:

Jak vybělit šedé ložní prádlo? Jednoduchý domácí prostředek k vybělení ložního prádla

Chcete mít ložní prádlo jako v drahých lázních? Vždy ho perte tímto způsobem. Je to oblíbený patent hoteliérů