Co dělat, když vám smrdí boty v botníku? Je to nepříjemná situace, kterou nemusíme řešit dlouho. Domácí trik si s nepříjemným zápachem skvěle poradí a zabrání podobnému zápachu v budoucnu.

V botách trávíme mnoho hodin denně, takže problém nepříjemného zápachu se týká prakticky každého. Problém nadměrného pocení nohou je obzvláště akutní na jaře a v létě. Faktory, jako je stres a hormonální změny, tento problém jen zhoršují. Jak lze zapáchající obuv osvěžit?

Jak odstranit zápach z bot? Spolehlivý trik na nepříjemný zápach

V kuchyňské skříňce je mnoho výrobků, které lze použít i mimo kuchyň. Mluvíme o bramborový škrobkterý díky svým vlastnostem dokáže odstranit nepříjemné pachy z obuvi. Kromě zápachu pohlcuje také vlhkost.

  1. Bramborový škrob jednoduše rovnoměrně nasypte do vnitřku bot. Předtím se však ujistěte, že je jejich povrch suchý, abyste se vyhnuli nevzhledným hrudkám.
  2. Nechte působit přes noc.
  3. Po dokončení postupu vysajte veškeré zbytky přípravku.

Co dělat, abychom se zbavili zápachu z bot? Domácí metody k odstranění nepříjemného zápachu

Nezamykejte špinavé a promočené boty ve skříni. Očistěte je od nečistot a nechte je uschnout na čerstvém vzduchu. Tím minimalizujete riziko vzniku bakterií způsobujících zápach v botách. Pravidelné větrání je dobrým řešením zapáchajících bot. Pomoci může také jejich zmrazení. Teplo a vlhkost podporují vznik nepříjemných pachů. Než dáte své oblíbené baleríny nebo lodičky do mrazáku, vložte je do plastového sáčku. Když je po několika hodinách vyndáte, budou jako nové.

Související články: Vyzkoušejte si, jak se vám líbí boty, které jste si pořídili v roce 2015:

Skořápky vložte do trouby a pečte 30 minut. Trik, za který se nemusí stydět ani ti nejlepší zahrádkáři

Místo polévky ji dejte do misky a uložte do skříně. Zapomeňte na nepříjemný zápach bot a ložního prádla.