Pokud chcete urychlit růst zeleniny a postarat se o ostatní rostliny na zahradě, můžete použít šišky k přípravě výživného přípravku. Jeho příprava je velmi snadná a účinky jsou opravdu úžasné. Přečtěte si, jak jej připravit a jak hnojivo z borových šišek používat.

Šišky mohou být velmi užitečné při pěstování zeleniny a dalších rostlin. Díky nim si můžeme připravit skvělé tekuté hnojivo, které mimo jiné urychlí růst našich exemplářů a ochrání je před chorobami. Kromě toho mají šišky v zahradě i další využití. Podívejte se, jak využít borové šišky.

Šišky na zahradě – proč se vyplatí je používat?

Použití šišek na zahradě má mnoho výhod. Díky nim můžeme nejen urychlit růst zeleniny a dalších rostlin, ale také naše exempláře aby byly odolné vůči různým druhům nemocí a chránily je před nimi.

Borové šišky navíc účinně zvyšují odolnost rostlin vůči povětrnostním vlivům. Jejich použití v péči může také zlepšit kvetení jedinců nebo ovlivnit lepší plodnost. K tomuto účelu je však třeba šišky vhodně zpracovat, např. z nich vyrobit skvělé domácí hnojivo.

Účinnost šišek v zahradě je dána tím, že obsahují mnoho cenných živin. Patří mezi ně pryskyřice, alkaloidy a minerální látky, jako je draslík, zinek a vápník.

Jak používat borové šišky na zahradě?

Šišky se nejlépe používají k výrobě tekutého hnojiva. Naplňte jimi litrovou sklenici nebo varnou nádobu a zalijte vodou.. Směs vložte do hrnce a vařte 20 minut.

Poté, jakmile vychladne, živinu sceďte a nalijte do menších kelímků. TPřipravenou směs lze skladovat na chladném a tmavém místě až několik měsíců.

Před použitím je však nutné přípravek naředit.. Nalijte 50 ml hnojiva na borové šišky do 1 litru vody. Toto hnojivo lze aplikovat jednou za dva týdny jako postřik nebo jako tekuté hnojivo. Současně musíme mít na paměti, že nikdy tímto přípravkem nezalévejte suchou půdu. Hnojivo vždy aplikujte na mírně vlhký substrát.

Kromě toho můžeme šišky využít i jinak. Mnoho zkušených zahrádkářů se rozhodlo mulčovat své rostliny borovými šiškami.. Je však třeba mít na paměti, že okyselují půdu, takže je lze umístit pouze v blízkosti kyselomilných rostlin.

Takový mulč dokonale ochrání půdu před odpařováním vody a zároveň ochrání kořeny rostlin před promrznutím. Mulčování šiškami navíc pomáhá omezit růst nežádoucích plevelů, takže naše zahrada bude upravenější.

Související články:

Co dělat, aby byla rajčata velká? Naše babičky na to měly metodu. Toto ošetření ochrání vaše sazenice

Zapomeňte na chemické postřiky. Kvasinkový postřik na rajčata dělá zázraky a stojí haléře