Jak pečovat o zamiokulkas, aby rostl zdravě a zelený? Na pomoc vám přijde osvědčené, doma vyrobené hnojivo, které si vyrobíte ze zbytků. Snížíte množství odpadu a zároveň uděláte svoji rostlinu opět rozkošnou. Co budete potřebovat?

Chcete-li získat ty nejlepší hnojiva nebo živiny pro rostliny, nemusíte chodit do zahrádkářského obchodu. Stačí znát pár triků a zvládnete je iv pohodlí domova. Budou stejně účinné a téměř zadarmo. Neasto je to také chytrý způsob využití odpadu. Jak hnojit zamiokulkas?

Jak hnojit zamiokulky? Domácí opravné prostředky

Zamiokulkas je krásná rostlina se svěžími zelenými listy. Aby byla vždy příjemná, musíte o ni náležitě pečovat. Kromě pravidelné zálivky a vhodného umístění je důležité také přihnojování. Namísto kupování hotových produktů si vyrobte domácí hnojivo. Je ideální pro zpevnění mladých rostlin, ale oblíbí si jej i starší rostliny. Vše, co potřebujete, je starý chléb.

Jak zamiokulkas zalévat, aby rostl? Použijte chléb

I když starý chléb není vhodný k jídlu, stále je bohatým zdrojem draslíku a dusíku, které mnohé rostliny ve fázi růstu potřebují. Takže místo toho, abyste ho vyhazovali, použijte jej k hnojení svého zamiokulka a bude růst bujně a zdravě. Důležité je, aby chléb nebyl plesnivý a neobsahoval mnoho konzervantů a umělých zlepšováků. Jak vyrobit domácí hnojivo na bázi starého chleba?

Ať už vám zůstane bochník nebo pár krajíců, nakrájejte je, vložte do mísy a zalijte vodou. Potom položte navrch talíř, aby bylo vše pod hladinou vody a celé to nechte týden na teplém místě. Po uplynutí této doby přecedíme, vodu nalijeme do dózy a dáme do chladničky. Používejte jednou za 2 týdnyale jen po zředění vodou v poměru 1:3. Namísto zálivky můžete směs použít i na postřik listů.

Bude kávová usazenina pro zamiokulkas fungovat dobře? Ano, ale stojí za to ji obohatit

Starý chléb není jediný způsob, jak udržet zamiokulkas svěží a zelený. Stejně dobře poslouží i domácí hnojivo vyrobené z kávové usazeniny a zrn. Připravte si malé množství obou produktů, například půl hrstu, poté fazole zalijte litrem vody a nechte 2 hodiny odstát. Po uplynutí času přeceďte a přidejte usazeninu do připravené tekutiny. Důkladně promícháme. Používejte na zalévání rostliny jednou za dva týdny.

Související články:

Orchidej v takovém květináči se bude sklánět pod květinami. Rychlé přesazení

Důležitý postřik pro ovocné stromy. Proveďte ještě v únoru