Vaření

Vyměňte brambory a rýži za tyto podzimní přílohy, vhodné i jako nádivky do koláčů

351views

Zkuste vyměnit tradiční bramborové pyré za pučenou dýni, květák nebo tuřín.

Navíc i podzimní ovoce poskytuje možnost připravit si, které se perfektně hodí do dezertů, ale chutná i samotné jako chutný svačinka nebo zdravý pamlsek k telce.

Slané podzimní pyré

Dýňová pyré: jednoduchá příprava a mnoho možností jak využít toto pyré by vás měly přesvědčit, že se vyplatí mít ho po ruce. Můžete jej přidat do koláčů, lívanců, smoothie nebo jej prostě využít jako přílohu k pečenému masu.

Domácí dýňové pyré: Příloha i základ výborných pochoutek

Dýňové pyré poslouží jako vynikající příloha nebo jej můžete přidat do všech…

Kapka jako příloha: zelenina, kterou často připravovaly naše prastaré mámy se dnes opět stává populární. Tato zimní zelenina se dokonale hodí pro přípravu chutné kaše se zajímavým zbarvením.

Kapka se pomalu, ale jistě vrací na naše stoly. Kromě hranolků či gratinu si z ní můžete připravit i vynikající…

Pyré z čočky: luštěniny se také mohou stát základem chutného pyré. Vyzkoušejte tuto krásně barevnou kaši z červené čočky. Přidejte špetku chilli pro zajímavější chuť.

Extra krémová květáková kaše: pučený květák a brambor splynou dohromady s taveným sýrem, parmazánem a zakysanou smetanou v jedné z nejchutnějších příloh. Ale pozor! Toto pyré má tendenci zmizet ještě před dopečením hlavního chodu.

Krémová květáková kaše

Opravdu krémovou a hustou kaši z květáku připravíte, jedině pokud květák zabavíte vody…

Batáty: sladká, slaná a jemně pikantní chuť se snoubí v tomto krásně zbarveném pyré ze sladkých brambor.

Vyzkoušejte vyměnit klasickou bramborovou kaši za tuto ze sladkých brambor. Určitě…

Fučka: a ještě tady máme jeden bonusový tip. Jedná se o tradiční bramborovou kaši zahuštěnou moukou a posypanou karamelizovanou cibulkou. Pokud jste ještě nezkoušeli fučku, je nejvyšší čas.

Podpolianské bramborové pyré, které je obohaceno o vepřové sádlo a smaženou cibulku.

Sladké podzimní pyré

Jablka: zavařená pochoutka, kterou využijete v chutných koláčích nebo si ji jen tak otevřete ve sklenici k dobrému filmu. Nezapomeňte přidat voňavé hřejivé koření, které jablečnému pyré dodají příjemnou vůni a chuť.

Jablečné pyré nebo jablečná výživa = ovocná dobrota pro děti i dospělé.

Hrušky: velmi podobně jako jablečné vzniká i toto hruškové pyré, které jsme osladili jen troškou medu. Vynikající pochoutka!

Ovocné pyré si najde své využití snad v každé kuchyni. Nekupujte ho v obchodě, ale připravte si…

Kaštany: brzy zde máme sezónu kaštanů, ze kterých si můžeme připravit poctivé domácí pyré a využívat jej při přípravě fantastických podzimních dezertů.

Domácí kaštanové pyré

Nezaměnitelná oříškově rumové aroma plné příjemných vzpomínek.

Vyzkoušejte levné a chutné bramborové pochoutky

Tato bramborová jídla potvrzují tvrzení, že jednoduchá jídla jsou často nejchutnější.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.