Krtci se na pozemcích a zahradách objevují, když se venku oteplí. Budují si kopečky, které slouží jako vějíře pro podzemní chodby. Na trávníku vypadají velmi nevzhledně a narušují růst rostlin. Jak lze škůdce humánně vyhnat? V lednici máte záchranu.

Krtci se živí žížalami a larvami, které vycítí na 10 m. Neokusují kořeny rostlin, přesto je považujeme za škůdce. Proč krtci poškozují úrodu? Jak zaplašit hlodavce ze zahrady a pozemku? Odpovědi na tyto otázky najdete v tomto článku.

Jaké škody způsobuje krtek na zahradě?

Málokdo ví, že krtci jsou částečně chráněni. Tato zvířata se živí nejen žížalami, ale také roztoči a drobnými hlodavci, kteří na zahradě způsobují škody. Proto je prostě vyženeme na jiné místo.

Hlodavci kypří půdu na zahradě, ale stává se, že poškozují kořeny rostlinprotože jsou slepé. Jejich chodba je dlouhá až 15 m, takže je vysoká pravděpodobnost, že škůdci zasáhnou kořeny námi pěstovaných rostlin.

Krtci vypadají na dvoře nevzhledně a mohou vést k nerovnostem povrchu. To může přispívat k poruchám sekaček a dalších zahradních strojů.

Tito škůdci nejsou zcela eliminováni, ale pouze donuceni se přesunout na jiné místo. Proto se vyplatí používat domácí prostředky, kterých je celá řada.

Jak se zbavit krtků na zahradě? Použijte produkty z kuchyně

Účinným způsobem, jak se zbavit krtka na zahradě, je nalijte trochu podmáslí do naběračky, které na rozdíl od chemických látek nemá negativní vliv na půdu. Škůdce má citlivý čich a nesnáší charakteristický kyselý zápach tohoto přípravku.

Tento hlodavec také nemá rád vůni citronu a česneku.. Proto je dobré přihodit rozdrcené stroužky česneku a několik citronových kůrek.

Doporučujeme také vysadit na zahradě rostliny, které zahradu krásně ozdobí a mimochodem odpuzují krtky. Mluvíme o Královská korunka, černý bez, zakrslé narcisy, narcisy a aksamitníky.. Ty jsou nesnášenlivé k háďátkům, komárům a mšicím.

Související články:

Tato zelenina funguje jako přípravek 3 v 1. Krtci a klíšťata se na vaši zahradu ani nepodívají

Tipy proti krtkům na zahradě. Vyzkoušejte je a oni se té vaší vyhnou