Výsadba této jediné rostliny je při pěstování rajčat skutečnou energetickou bombou. Udržuje je silná, rychle rostoucí a hlavně chráněná před škůdci. Je stará jako svět, takže vaše úroda bude stejně zdravá a bohatá jako v profesionálním skleníku.

Výsadba bazalky spolu se sazenicemi rajčat je jedním z nejlepších způsobů, jak vypěstovat zdravější a chutnější rajčata. Zároveň budete mít po celé léto po ruce spoustu čerstvé bazalky!

Bazalka skvěle podporuje růst rajčat a navíc krásně voní.

Bazalka je v kuchyni již dlouho dokonalým kulinářským partnerem čerstvých rajčat. Ať už jde o těstoviny s rajčaty a bazalkou, salát s rajčaty a bazalkou a čerstvou mozzarellou nebo stovky dalších úžasných pokrmů, které lze s těmito dvěma chutnými pochoutkami ze zahrady vytvořit. Jsou dokonalou kombinací.

Rajčata a bazalka jsou však skvělými partnery i na zahradě. Pokud jde o výsadbu, jsou tyto dvě rostliny dokonalým příkladem ideálních pěstitelských partnerů.

Jak si bazalka a rajče vzájemně prospívají

Bazalka je známá jako aromatická bylina s přitažlivou vůní. Svěží vůně bazalky je aromatická nejen pro lidi, ale i pro hmyz. Na rozdíl od lidí je pro většinu hmyzu tato vůně naopak přitažlivá, což může pěstování rajčat výrazně pomoci!

Rajčata milují přítomnost bazalky a do vaší zahrady se nedostane žádný škůdce.

Pokud jde o rajčata, tato bohatá úroda láká mnoho různých druhů škodlivého hmyzu. Někteří z nich mohou být pro rajčata docela nebezpeční. Patří mezi ně mšice, blanokřídlí a pavouci. Škůdci mohou zničit úrodu rajčat během okamžiku. Pokud však v blízkosti rajčat pěstujete bazalku, pomáhá je odradit silná vůně jejích listů.

Související články:

Sázíte rajčata? Zakopejte je do země a přinesou krásnou úrodu

Zapomeňte na samolepky. Mouchy budou utíkat jako šílené. Víme, jak se jich zbavit domácími prostředky.