Jak se zbavit komárů z ložnice a zbytku bytu? Zapomeňte na repelenty z obchodu. Místo utrácení peněz si připravte domácí pasti, které vytvoří nepřekonatelnou bariéru. Žádný hmyz vás nebude obtěžovat.

V teplejších dnech hmyz ožívá. Mezi nimi je mnoho otravných a těžko odstranitelných komárů. Už vás nebaví neustálé bzučení nad hlavou a svědivé puchýře na těle? Vyzkoušejte osvědčený domácí trik. Bude vás stát pár drobných a zbavíte se problému jednou provždy.

Jak komáři vycítí člověka? Všechno je to o čichu

Komáři působí na lidi a zvířata, jejichž krví se mohou živit, jako radar. Přitahuje je pach potu a vydechovaného oxidu uhličitého, takže nás mohou sledovat na velmi dlouhé vzdálenosti. Útočí nejen při chůzi, ale i v bytech.

Pokud kvůli otravnému bzučení nemůžete v noci usnout a ráno se probouzíte s puchýři na těle, je čas zasáhnout. Co můžete udělat, aby vás přestaly navštěvovat?

Co je proti komárům nejúčinnější? Prevence je lepší než léčba

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit komárů, je koupit síťku, kterou si nainstalujete na okna. Síť proti komárům účinně zabrání přístupu do bytu všem druhům hmyzu. Pro dveře na terasu se nejlépe hodí dveře s magnetickým zavíráním, případně můžete přidat další vchod z prken a síťoviny. Takto si můžete stále užívat čerstvého vzduchu a neriskovat, že se u vás doma objeví nezvaní hosté.

Co odpuzuje komáry? Domácí metoda, která jim nedovolí překročit práh vašeho domu.

Komáři mají citlivý čich, takže abyste je účinně odradili od výskytu ve vašem domě, vyplatí se vyrobit si domácí repelenty. K tomuto účelu se skvěle hodí mletá káva, ocet nebo éterické oleje s vůní levandule a máty. Můžete je použít samostatně, například zapálením svíčky v krbu, na kterou se nalije olej, nebo společně.

Vložte přípravky do misky a umístěte je na okenní parapet a účinně tak odradíte komáry od vstupu do vašeho domova. Můžete do nich také namočit kapesník, pak ho zabalit do alobalu jako povlak na polštář, párátkem do něj udělat dírky a umístit na strategická místa. Nebudou vidět a budou fungovat jako bariéra proti komárům.

Související články:

Zahradní klíště „detektor“. Stačí jeden pohyb a můžete zjistit, kolik se jich v trávě krmí

Nebezpeční komáři napadají Evropu. Odborník varuje před epidemií