Užitečné tipy

Záběr na zahradě: 4 rostliny, které odpuzují komáry z domu

38views

Je polovina července a grilování, večírky a venkovní zábava nás stále vzrušují! Ale trpí i s námi komáři kteří nám stále dělají… společnost! Naštěstí však existují rostliny, které tento otravný hmyz udrží mimo náš dvůr! Mimochodem, viz Přírodní repelent proti hmyzu v interiéru: 7 rostlin, které odpuzují komáry u vás doma

Citronella

Citronellu pravděpodobně znáte a někdy jste použili svíčku na stole nebo nosili náramek odpuzující hmyz s citronelovým esenciálním olejem. Tuto oblíbenou rostlinu si ale můžete zasadit i na svůj dvůr do země nebo dokonce do květináčů – jemná citronová vůně, která zanechává atmosféru, odpuzuje komáry. Stejně účinné rostliny proti komárům jako citronela jsou libeček a citronová tráva!

Levandule

Levandule je tak krásná a její vůně je rozhodně jedinečná! Věděli jste ale, že je ideální pro ochranu před komáry? Ano, komáři nesnesou jeho vůni, a proto tato rostlina svými půvabnými fialovými květy vyřazuje otravný hmyz. Zasaďte jej do květináčů na balkoně nebo na zem v zahradě na slunná stanoviště a užijte si vůni květin a noci bez komárů!

Rostliny, jak se zbavit komárů

Máta

Máta peprná je jedinečná a díky své nejúčinnější složce, kterou je mentol, odpuzuje komáry a další škůdce. Vůně máty peprné dělá divy a nejlepší? Je to rostlina, kterou můžete velmi snadno zasadit a dokonce se jí může dařit ve všech typech půd!

Rostliny, jak se zbavit komárů

Královský

Všichni víme, že bazalka je skvělá v kuchyni a při vaření, ale je také skvělá, když ji máte na zahradě. Tato rostlina obsahuje oleje, které mohou skutečně zabít larvy komárů. Tak ji zasaďte všude a užijte si klidné odpoledne na zahradě a terase!

Rostliny, jak se zbavit komárů

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.