Pokud máte rostliny v květináčích, víte, že častým a velkým problémem jsou smutivky. Jak se těchto škůdců zbavit? Ukazuje se, že vůbec nemusíte sahat po specializovaných přípravcích. Domácí prostředky jsou stejně účinné.

Listy žloutnou a rostliny začínají časem vadnout? Je to znak toho, že je napadly smutivky. Jak se zbavíte tohoto drobného hmyzu, který vypadá jako mušky? Načasování je velmi důležité, protože čím dříve zareagujete, tím snáze se s nimi rozloučíte.

Co na smutivky? Jak se zbavit tohoto nesnesitelného hmyzu? Raději jednejte rychle

Jak se zbavit smutiček? Pokud jste si v blízkosti květináčů všimli létající mušky, znamená to, že vaše rostliny byly napadeny. Dospělí jedinci však nepředstavují až takový problém jako larvykteré dorůstají velikosti 8 milimetrů, žijí v půdě a požírají kořeny, čímž pomalu způsobují odumírání rostlin. Rozmnožují se rychle a samička může naklást najednou až 100 vajíčektakže raději jednejte rychle a zachráníte své rostliny.

Nejlepší je zbavit se dospělých jedinců, protože pokud je vyhubíte, nebudou klást vajíčka. Za tímto účelem se bude hodit domácí past. Do nádoby nalijte jablečný ocet, několik kapek prostředku na mytí nádobí a poté přidejte čajovou lžičku kurkumy. Na sklenici položte potravinářskou fólii, kterou převažte nití nebo gumičkou a na povrchu udělejte otvory. Umístěte ji do blízkosti rostlin a smutivky, přilákané vůní, rychle vstoupí do pasti.

Jak se doma zbavit larev smutivky? S tímto nálevem se s nimi můžete nadobro rozloučit

Co zabíjí larvy smutiček? Jak se smutivek zbavit jednou provždy? Na larvy bude nejlepší nálev z česneku. Stačí rozdrtit cibulku, vložit ji do nádoby a zalít 500 ml vroucí vody. Když směs vychladne, zalijte rostliny, ve kterých larvy žijí. Nezapomeňte provést ošetření každých 4 – 5 dníabyste dosáhli výsledků.

Související články:

Rozložte tento materiál kolem vašich oblíbených zahradních rostlin. Šneci se přes takovou barikádu nedostanou

Černé mušky poletující kolem vašich květináčů? Udělejte si tento domácí přípravek a zbavíte se jich navždy