Zalévejte borůvky jednou za dva týdny a v létě budou mít spoustu plodů. Za tuto výživu neutratíte ani korunu. Vyrobíte ji zcela zdarma ze zbytků snídaně, které byste stejně nejspíš vyhodili. Je to však nejlepší domácí hnojivo pro borůvky, které rychle okyselí půdu a dodá rostlinám potřebné živiny.

Borůvky mají specifické nároky na pěstování, které mimo jiné vyplývají ze specifické struktury jejich kořenového systému. Aby byla plodná, je třeba jí poskytnout slunné, teplé a chráněné místo a kyselou půdu s pH 3,8 až 4,8..

Pokud není půda dostatečně kyselá a chybí v ní živiny pro růst rostliny, keř nebude chtít prospívat a v létě nebude moc plodit. Abyste tomu předešli, Borůvky zalévejte jednou za dva týdny domácím živným roztokem., který si vyrobíte ze sypkých kuchyňských zbytků.

Borůvky zalévejte jednou za dva týdny. V létě vyprodukují dvakrát více bobulí.

Nemusíte kupovat drahé hnojivo na borůvky v zahradnictvích. Můžete si vyrobit vlastní účinnou výživu, která okyselí půdu a dodá rostlinám potřebné prvky a vitaminy ze zbytků snídaňových jídel. Připravte si velký kbelík a dejte do něj 2 kg starého nadrceného chleba. Chléb zalijte 10 litry vody a nechte ho týden na teplém místě.

Po 7 dnech bude odvar připraven k použití. Každé 2 týdny jím můžete zalévat keře borůvek, abyste je zásobili kvasinkami, posílili jejich imunitu a stimulovali sazenice k bohaté úrodě.

Toto domácí hnojivo na borůvky vám pomůže okyselit půdu pro vaši úrodu.

Půdu pro pěstování borůvek můžete okyselit i jiným domácím způsobem. Během 5 minut si můžete vyrobit levný odvar, kterým ji pohnojíte.

Jen nalijte 1 polévkovou lžíci kyseliny citronové do 10 litrů vody.. Obě složky důkladně promíchejte, kondicionér na chvíli odstavte a poté zalijte půdu pod keři na zahradě. Borůvky po tomto ošetření jistě zdravě porostou.

Související články: Vydejte se na cestu do lesa, abyste si mohli prohlédnout a vyzkoušet, jak se vám líbí:

Geniální triky, díky kterým borůvky a maliny plodí jako blázen

Smíchejte s vodou a zalijte borůvky. Keře budou plné plodů