Budleja Davidova má úžasnou barvu, upoutá pozornost a působí jako magnet na motýly. Jak o motýlí keř pečovat, aby krásně kvetl a naplnil zahradu svou sladkou vůní? Připravte si domácí hnojivo, které nemá konkurenci.

Klasická letně kvetoucí budleie Davidova neboli motýlí keř se snadno pěstuje. Na Slovensku se pěstuje jako okrasná rostlina v mnoha zahradách. Působí jako magnet pro motýly. Z tohoto důvodu je v mnoha zemích považována za motýlí keř.

Kde je nejlepší vysadit Buddleju Davidovu? Zajistěte ideální podmínky pro motýlí keř

Budleja by měla být vysazena do země na slunném místěTedy na místě, které je po většinu dne dobře osvětleno sluncem, protože tam kvete nejlépe. Vyhněte se velmi větrným stanovištím, protože dlouhé větve se mohou během letní vichřice ulomit a celý keř se rozkývat, čímž se v půdě kolem báze otevře mezera a odhalí se kořeny. Budleje jsou lze vysazovat kdykoli během roku, ale nejvhodnější je výsadba na jaře., protože teplé a vlhké podmínky jim pomohou se uchytit.

Jak vyrobit hnojivo z banánových slupek? Podomácku vyrobený způsob, aby se pupenům dařilo

Budleja si poradí i s chudou půdou, ale vyplatí se ji hnojit. Rostlina se vám odmění krásnými květy, které ozdobí vaši zahradu. Dobře se osvědčila domácí přípravek s vysokým obsahem živin a minerálů.. Mluvíme o Hnojivo z banánových slupek. Plody jsou také bohaté na:

  • vápník, který podporuje růst kořenů a pomáhá zásobovat půdu kyslíkem,
  • hořčík, který podporuje fotosyntézu,
  • síra, která pomáhá rostlinám vytvářet silné kořeny a odpuzuje škůdce,
  • fosfor, který zlepšuje tvorbu plodů a kvetení a pomáhá při opylování, klíčení a životaschopnosti semen,
  • draslík, který zlepšuje celkovou vitalitu rostlin, včetně zvýšení odolnosti vůči škůdcům a chorobám, a napomáhá vývoji plodů.

Jak vyrobit domácí hnojivo z banánových slupek? Budete potřebovat nádobu se vzduchotěsným uzávěrem nebo láhev, dále několik slupek a trochu vody.

  1. Nakrájejte banánovou slupku na kousky.
  2. Vložte je do sklenice nebo láhve a zalijte teplou vodou.
  3. Nechte je dva až tři dny na stinném místě.
  4. Občas je promíchejte.
  5. Hotový roztok zřeďte vodou v poměru 1:1 a přelijte jím budleje.

Související články:

Sladká vůně láká hejna motýlů. Budleja Davidova okouzlí vaši zahradu

Vysaďte tento keř místo růže. Vaše zahrada bude plná motýlů