Jsou otravné, vrhají se na potravu a navíc se množí alarmující rychlostí. V žebříčku nejotravnějšího hmyzu by mohli klidně soupeřit s komáry. Jak se zbavit ovocných mušek? Nastavte na ně domácí past.

Stačí otevřená sklenice s džemem, rajče rozřezané na polovinu nebo rozlitý džus a ovocné mušky se ve vaší domácnosti objeví v okamžiku. Jsou velmi malé a nekoušou, ale mohou přenášet škodlivé mikroorganismy. Neměli byste jim dovolit živit se v kuchyni a měli byste se je okamžitě pokusit zbavit. Na rozdíl od toho, co si možná myslíte, vůbec nepotřebujete speciální přípravky.

Odkud pocházejí ovocné mušky? Přitahuje je jeden druh výrobku

Samičky ovocných mušek kladou minimálně 20 vajíček denně. Z tohoto důvodu se vaše kuchyně může rychle přeměnit ve shluk hmyzu. V domě se objevují proto, že cítí vůni zralého nebo zkaženého ovoce a zeleniny. Pokud je nechcete přilákat, pravidelně vyhazujte odpadky a udržujte linku čistou. Neskladujte špinavé nádobí ve dřezu.

Vložte je do myčky nádobí nebo je omyjte ihned po jídle. Potraviny uchovávejte v chladničce nebo ve vzduchotěsných nádobách. Nenechávejte otevřené sklenice a láhve venku. Hmyz má rád sladké výrobky, jako jsou džusy, džemy, marmelády a dokonce i víno. Pokud jste v domácnosti zpozorovali mušky, co nejdříve si vyrobte domácí past.

Ovocné mušky: jak se jich zbavit? Umístěte je do misky a zakryjte fólií

Chcete-li se zbavit ovocných mušek, potřebujete tři věci: misku nebo sklenici, potravinovou fólii a nakrájené ovoce nebo ovocnou slupku, například jablko. Ovoce vložte do mísy, zakryjte ho fólií a na několika místech ho propíchejte. Hmyz vletí dírkami dovnitř, přiláká ho vůně jablka. Už se nebudou moci dostat ven. Ovoce můžete nahradit také jablečným octem nebo vínem. Potom obsah misky jednoduše vyhoďte nebo vylijte. Máta, bazalka a levandule jsou známé tím, že odpuzují hmyzproto můžete v kuchyni zapálit svíčky s těmito vůněmi, pořídit si plnitelný osvěžovač vzduchu nebo zasadit živé rostliny.

Související články:

Nakrájejte cibuli a zapalte svíčku. Otravný hmyz opustí vaši zahradu

Tyto výrobky odpudí hmyz z vašeho domova. Smíchejte tyto složky a nemusíte se obávat škůdců