Užitečné tipy

„Zastavte“ soli ve vaně: 4 tajemství, jak se zbavit pí a fi!

124views

„Potíže“ jsou soli a žloutenka ve vanějelikož se jedná o prostor, který se obtížně čistí.

Vše, co potřebujete, je opravdu dobrý čistič a pár gumových rukavic. Samozřejmě byste měli vědět, z jakého materiálu je vaše vana vyrobena, abyste zvolili správný způsob čištění!

Pojďme se tedy podívat na 4 různé způsoby, které neakriti.gr doporučuje pro čištění vany!

Zároveň viz: Už žádná sůl z vaší konvice: Spyros Soulis vysvětluje, jak ji efektivně čistit

4 tajemství, jak se zbavit solí

Unsplash

Prášek do pečiva

THE jedlá soda pomůže odstranit staré odolné skvrny z vaší vany. Smíchejte dvě lžíce jedlé sody s jednou lžící vody a vetřete do skvrn. Tuto směs nechte na potřísněném místě asi půl hodiny. Uvidíte, že tato směs působí na skvrny. Skvrny trochu rozetřete a opláchněte.

Při čištění porcelánových van můžete použít tvrdší materiál, jako je pemza, ale pokud při čištění smaltovaných a akrylátových van použijete měkčí materiál, jako je houba, můžete se vyhnout poškrábání.

Ocet

V případech, kdy nechcete používat chemické čističe, je ocet přirozeně kyselý materiál, který se může hodit při čištění porcelánových van. Zavřete víko, naplňte vanu teplou vodou tak, aby skvrny vystoupily nahoru, a přidejte tři šálky octa. Směs vody a octa nechte ve vaně alespoň čtyři hodiny. Během vypouštění vody vydrhněte skvrny čisticím kartáčkem.

Chemické čističe

Pokud vám nevadí používat chemické čističe pak budou výsledky zřetelně rychlejší a někdy i efektivnější!

Pokud má vaše vana světlou barvu a skvrny přetrvávají i po použití výše uvedených dvou metod, použijte chemický čistič dle vlastního výběru. Samozřejmě byste si měli nejprve přečíst pokyny na etiketách pracího prostředku a jeho použití nejprve vyzkoušet v malé části vaší vany!

Šampon

Když jste vyčerpali všechny způsoby čištění a neviděli jste výsledek, pak vám šampon poskytne řešení! Vezměte šampon a aplikujte jej přímo na skvrny. Uvidíte, že skvrny, které dobře vyčešete, začnou blednout a šampon dodá vaší vaně extra lesk.

Můžete se tedy spolehnout na tyto 4 způsoby, jak skvrny od vany odstranit.

Je velmi důležité, než se pustíte do čištění vany, jak jsme vám řekli, měli byste věnovat pozornost jejímu konstrukčnímu materiálu. Porcelánové vany jsou odolné vůči většině čisticích metod. Smaltované vany, které se většinou používají ve starších koupelnách, jsou velmi citlivé na bělidla a kyseliny.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.