Užitečné tipy

Ženy nad 40 let: 7 superpotravin ke snížení vysokého cholesterolu

377views

Ženy nad 40 let mají často vysoký cholesterol v důsledku menopauzy. Důležitými důvody jsou také nezdravé stravovací návyky, fyzická nečinnost, kouření, velká konzumace alkoholu a zdravotní problémy jako cukrovka nebo hypotyreóza.

Za zvýšenou hladinou cholesterolu se proto skrývá mnoho rizikových faktorů. Podle odborníků, abychom zůstali v bezpečí, musíme dodržovat zdravý život, který zahrnuje správnou výživu, pravidelné cvičení, kontrolu hmotnosti a vyhýbání se negativním návykům.

Přijetí stravy obohacené o superpotraviny známé pro snížení cholesterolu je účinnou strategií pro tento zdravotní problém.

Obvykle vysoká hladina cholesterolu vysoká hladina LDL cholesterolu (lipoprotein s nízkou hustotou).vedou k hromadění plaku v tepnách. To má za následek zvýšené riziko srdečních onemocnění a mrtvice.

Kredit: 123RF

Jaké potraviny snižují vysoký cholesterol

Následující potraviny jsou nabité živinami, které mimo jiné snižují hladinu cholesterolu. Konzumace těchto superpotravin ve vašich každodenních jídlech může bojovat s vysokým LDL cholesterolem a posílit zdraví srdce.

Ovesné vločky a ječmen

Přidání ovsa a ječmene do vaší stravy poskytuje rozpustnou vlákninu pro snížení hladiny LDL cholesterolu.

Avokádo

Avokádo bohaté na mononenasycené tuky může zvýšit dobrý cholesterol a zároveň snížit špatný cholesterol. Vychutnejte si avokádo v salátu nebo na toastu.

Mastné ryby

Tučné ryby kontrolují cholesterol. Můžete si vybrat, losos, makrela a sardinky. Všechny jsou silným zdrojem omega-3 mastných kyselin, o kterých je známo, že snižují hladinu cholesterolu a záněty v těle. Abyste dosáhli co největšího přínosu, zařaďte do jídla tučné ryby alespoň dvakrát týdně.

Ořechy a semena

Mandle, vlašské ořechy, chia semínka a lněné semínko jsou bohaté na vlákninu a zdravé tuky. Snižují LDL cholesterol. Vyzkoušejte je do salátu nebo jogurtu.

Luštěniny

Luštěniny jsou vynikajícím zdrojem rozpustné vlákniny a rostlinných bílkovin, což z nich činí nejlepší doporučení pro snížení hladiny cholesterolu.

Bobule

Bobule jako jahody, borůvky a maliny s vysokým obsahem vlákniny a antioxidantů snižují LDL cholesterol a posilují zdraví srdce. Jsou výbornou volbou pro zdravý dezert nebo rychlou svačinu.

Olivový olej

Extra panenský olivový olej, tuk šetrný k srdci, pomáhá snižovat hladinu LDL cholesterolu a záněty v těle.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.