Zahrada

Orchidej shazuje poupata z nějakého důvodu: což způsobuje nepříjemnosti květině

Орхидея
148views

Stačí změnit jeden detail, abyste pomohli rostlině, která se vyznačuje svou krásou a rozmarností.

Pěstitelé květin chovají alespoň jednu orchidej na parapetu. Prolínají se zde pověry a krása květu. Někdo dostane orchidej jako dárek.

Nakoupené i darované orchideje zpočátku kvetou. Ale po pár týdnech rostlina shodí poupata, která příroda štědře odměnila.

Důvodů je mnoho. Existuje však jeden hlavní faktor, který nejčastěji vede k nežádoucímu důsledku.

Jak pomoci orchideji

Opadávání poupat je vždy spojeno s nějakým druhem stresu, který rostlina zažívá. Můžeme například mluvit o nedostatku nebo nedostatku vlhkosti, příliš vlhkém nebo suchém vzduchu, špatném osvětlení.

Nejčastěji ale orchidej trpí podvýživou. Teplotní rozsah květu je široký. Rostlina je ale citlivá na kyselost.

Optimální hodnota pH pro orchidej je mezi 6-8. Pokud je indikátor daleko od normálu, dochází k poruše výživy. To vede k problémům s fotosyntézou, což vede k vypadávání pupenů.

Stres pro rostlinu je vlastně boj o přežití, takže se květina zbavuje přebytku v náročných podmínkách.

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.