Vaření

Jak nerozvařit brambory na salát: Tchyně prozradila tajemství, které zdědila po babičce

995views

Existuje jedna přísada, kterou je třeba přidat do vody k bramborám a určitě ji máte doma. Takhle už je nikdy nerozvaříte.

Vyzkoušejte kluzký bramborový salát

Než si řekneme, jak nerozvařit brambory na sváteční salát, máme pro vás tip na fantastický bramborový salát. Všechny suroviny a podrobný postup pro jeho přípravu naleznete v krátkém videu (zdroj: Veronika Palarcová):

Ani tvrdé, ani rozvařené brambory na salát

v kuchyni. Přestože existuje tolik různých receptů, kolik je domácností, portál thekitchn.com se podělil o trik, díky kterému zaručeně připravíte bramborový salát s dokonalou konzistencí.

Bramborový salát je dobrý tehdy, když brambory nejsou příliš křupavé, ale ani příliš kašovité jako bramborová kaše. Aby se to však podařilo, brambory nesmí být rozvařené, což není jednoduchý úkol.

Do vody přidejte kapku octa!

Chcete-li opravdu dokonalou konzistenci, začněte vařit brambory ve studené vodě. Kombinací této techniky s použitím octa můžete dosáhnout opravdu intenzivního a velmi chutného výsledku. Stačí, když na každý litr vody přidáte polévkovou lžíci octa.

Škrobové buňky brambor jsou spojeny vláknitou látkou zvanou pektin, která se během vaření působením tepla rozpadá. Čím déle brambory vaříte, tím více se pektin v nich rozkládá a tím je jejich struktura kašovitější. Na druhé straně kyselý ocet výrazně zpomaluje rozpad pektinu, takže jeho přidání do vody na vaření nejen dodá bramborám chuť, ale také zabrání jejich rozvaření.

Vyzkoušejte kyselé saláty našich babiček, bylinkový bramborový salát a jeden s křupavými pistáciemi:

Zdroj: KIH

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.