Vaření

Už žádné zlomené nehty při loupání pistácií! Známe geniální trik, jak je snadno dostat ven ze skořápek

124views

Tento způsob loupání pistácií je tak jednoduchý, že budete překvapeni, že jste na něj nepřišli sami už dávno.

Lehoučký, smetanový krém vrstvený s piškoty, ořechovým máslem a nasekanými. Zkrátka neodolatelný!

Jak snadno oloupat pistácie?

Zapomeňte na pracné a často nehty ohrožující rozlamování skořápek směrem od sebe.

Správný způsob, jak zbavit pistácie skořápky, je uchopit oříšek v místě, kde je skořápka pootevřená, mezi palec a ukazováček a přitlačit. Opačná pevně spojená část skořepiny se oddělí a váš milovaný, zelený ořech je volný. Dětsky jednoduché!

Vyzkoušejte i tyto 2 fantastické zákusky z krásně zelených pistácií:

Jak oloupat zcela uzavřené pistácie

Mezi pistáciemi se často najdou i takové, které nejsou dostatečně pootevřené na to, abychom mohli uplatnit trik zmíněný výše. Naštěstí jich ne mnoho. Ale i tady existuje snadná pomoc.

Stačí vzít polovinu skořepiny z již oloupané pistácie, její ostřejší stranu umístit mezi malý otvor uzavřené pistácie a vypáčit horní skořepinu. Hotovo – bezpečně a prakticky bez námahy!

Vyzkoušejte tento fantastický krém z pistácií, který je určitě jednou z nejchutnějších oříškovo-čokoládových pomazánek, jakou jsme kdy ochutnali. A takhle jednoduše si ho připravíte doma:

Leave a Response

Michal P
Michal je váš spolehlivý průvodce ve světě životních tipů. S jeho bohatými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vaření, zahradničení a mnoha dalších, vám Michal přináší inspiraci, rady a triky pro každodenní život. Jeho vášeň pro kreativitu a péči o prostředí se odráží v jeho přístupu, který vás podnítí k lepšímu a naplňujícímu životu. Připojte se k Michalu na webu Žiju TU a objevte nové způsoby, jak využít svůj potenciál a tvořit šťastnější a zdravější prostředí kolem sebe.